Shilajit Mumio: Zázračný elixír pro mužskou vitalitu?

25.03.24 81x přečteno

Sdíletshilajit

Shilajit Mumio je jedním z nejzajímavějších přírodních fenoménů, kterým se v poslední době věnuje zvýšená pozornost v oblasti potravinových doplňků. Jeho unikátní složení a široké spektrum účinků ho činí významným nástrojem pro podporu zdraví a vitality. V tomto článku si přiblížíme, co Shilajit Mumio vlastně je a jaké má benefity pro mužské zdraví.

Co je to Shilajit Mumio?

Shilajit Mumio je pryskyřičná látka, která se vyskytuje v puklinách skal v horách Himálaje, Altaje a dalších horských oblastech Asie. Tato substance vzniká přirozeným rozkladem organických látek a minerálů pod vlivem extrémního tlaku a tepla v průběhu tisíců let. Díky svému původu je Shilajit Mumio bohatý na minerály, vitamíny a další bioaktivní látky.

Shilajit má obvykle tmavě hnědou až černou barvu a připomíná pryskyřici nebo lepivou hmotu. Jeho konzistence může být měkká a lepkavá, až po tužší a křehčí. V teplejším prostředí může být měkčí a snáze tvarovatelná, zatímco v chladnějším prostředí může být tvrdší a lámavější. Obvykle má silný, charakteristický aroma a hořkou chuť.

shilajit mumio
Co obsahuje?

Shilajit Mumio je složen z různých minerálů, organických kyselin, fulvových kyselin, antioxidantů a dalších biologicky aktivních látek. Mezi jeho hlavní složky patří kyselina fulvová, která je zodpovědná za mnoho jeho zdravotních benefitů.

 • Fulvová a huminová kyselina: Mají silné antioxidační a protizánětlivé vlastnosti.
 • Minerály: Vápník, fosfor, železo, hořčík, draslík a další.
 • Stopové prvky: Měď, zinek, mangan a další.
 • Organické sloučeniny: Aminokyseliny, vitamíny a enzymy.
Kde se vyskytuje?

Tato přírodní látka se vyskytuje převážně v horských oblastech Asie, jako jsou Himálaje, Altaj či Kavkaz. Je získávána z puklin skal pomocí speciálních technik a poté zpracovávána pro různé účely, včetně výroby potravinových doplňků.

Jak se zpracovává?

Zpracování Shilajitu je náročný proces, který zahrnuje sběr, čištění a koncentraci. Surový Shilajit se nejprve sbírá ze skalních stěn a dutin. Poté se rozdrtí a smíchá s vodou. Následuje filtrace a koncentrace, aby se získala tekutá nebo prášková forma. Důležité je zachovat co nejvíce přírodních složek a minimalizovat ztráty biologicky aktivních látek během zpracování.

Jaké má Shilajit účinky?

Shilajit Mumio má široké spektrum účinků na zdraví člověka. Mezi jeho hlavní benefity:

 • Posílení imunitního systému
 • Zlepšení trávení
 • Podpora funkce kostí a kloubů
 • Zvýšení energie a vitality
 • Zlepšení paměti a soustředění
 • Podpora mužské potence
 • Zrychlení regenerace po fyzické aktivitě
 • Zmírnění stresu a úzkosti
Jaké je jeho dávkování?

Dávkování Shilajitu se liší v závislosti na formě a účelu použití. Obecně se doporučuje užívat 300-500 mg Shilajitu denně. Je důležité dodržovat doporučené dávkování uvedené na obalu produktu nebo konzultovat s odborníkem. 

Využití v potravinových doplňcích

Shilajit je dostupný v různých formách, včetně kapslí, tablet, tekutých extraktů a prášku. Mnoho potravinových doplňků pro podporu mužské potence, vitality a regenerace obsahuje Shilajit jako jednu ze složek. Příkladem je produkt HyPower for him. Tento doplněk stravy obsahuje Shilajit Mumio spolu s dalšími přírodními látkami, jako jsou Maca, Ašvaganda, pískavice řecké seno, a další, což ho činí účinným nástrojem pro podporu mužské vitality, energie a fyzické výkonnosti.

HyPower for him od CAPSLE

Nejsilnější čistě přírodní potravinový doplněk, který pomáhá vyrovnat se s vysokou zátěží, urychlit regeneraci po výkonu a doplnit potřebné minerály a vitamíny. Výrazně zvyšuje libido již během prvního měsíce. HyPower for him je nabušená porce 130g účinných látek, což je množství, které nenabízí žádný z konkurenčních boosterů.

Proč HyPower for him?

Vyvinut speciálně pro vrcholové sportovce, aby jim pomohl vyrovnat se s vysokou zátěží urychlit regeneraci po výkonu a doplnit potřebné minerály a vitamíny. Víme jak zásadní roli hraje v mužském těle testosteron, proto jsme při vývoji kladli maximální důraz na komplexnost, povázanost jednotlivých složek a maximální účinek v tom nejlepším poměru.

Komplexní složení pro maximální účinky

Složení HyPower for him
Účinky HyPower for him
Závěr

Shilajit Mumio je přírodní látka s širokým spektrem zdravotních benefitů. Jeho využití v potravinových doplňcích, jako je produkt HyPower for him, představuje efektivní způsob, jak podpořit mužskou vitalitu, energii a celkové zdraví. Díky svému unikátnímu složení a přírodnímu původu se stává stále populárnějším prostředkem pro zlepšení kvality života.

Související produkty

Líbil se vám tento příspěvek? Pošlete ho dál...Přihlášení zavřít