Doprava zdarma nad 1500 Kč + 5% sleva na první nákup pro registrované Zaregistrujte se :) Zasíláme i na SK. 

Jak může těchto 5 druhů ovoce pomoci zvýšit hladinu testosteronu?

18.12.23 566x přečteno

SdíletOvoce

Testosteron je hlavním mužským pohlavním hormonem a hraje hlavní roli v mužské plodnosti, sexuální touze, výkonnosti a růstu svalů. Nízká hladina tohoto hormonu může mít za následek pokles síly, vytrvalosti, energie a motivace. Existuje několik potravin, které mohou zvýšit hladinu testosteronu v těle.

Dnes budeme mluvit o pěti druzích ovoce, které vám mohou pomoci zvýšit hladinu testosteronu. Testosteron je mužský hormon, který je zodpovědný za růst svalů, sexuální touhu a zdravý počet spermií.

Pokud tedy chcete zvýšit hladinu testosteronu přírodní cestou, pak je konzumace těchto pěti druhů ovoce skvělým místem, kde začít.

Něco málo o testosteronu

Testosteron je hormon produkovaný ve varlatech a nadledvinkách a má mnoho důležitých funkcí, například ovlivňuje libido, zlepšuje svalovou hmotu a sílu, zvyšuje hladinu energie a pomáhá udržovat hustotu kostí. Kromě toho hraje klíčovou roli při udržování plodnosti u mužů i žen.

Je také známo, že hraje roli při regulaci agrese a pomáhá udržet tělo pod kontrolou, když jste ve stresu nebo rozzlobení. Jak už jsem řekl, testosteron hraje neuvěřitelně důležitou roli ve zdraví mužů i žen.

Vzorec testosteronu

Pro muže s nízkou hladinou testosteronu je také nesmírně důležité, aby podnikli kroky ke zvýšení jeho hladiny. Toho lze dosáhnout změnou životního stylu, jako je strava a cvičení, a také užíváním doplňků stravy.

Proč vaše tělo s přibývajícím věkem produkuje méně testosteronu?

Existuje řada důvodů, proč se vaše hladina testosteronu s věkem snižuje.

Jedním z nich je, že hormon se v těle vytváří z cholesterolu, který má s věkem tendenci klesat. Mezi další faktory například patří fakt, že hladinu testosteronu mohou snižovat i některé léky, například prášky na krevní tlak.

Produkci testosteronu může také zhoršovat obezita a chronická onemocnění.

Chcete-li řešit některý z těchto problémů, je důležité spolupracovat s lékařem, abyste zjistili základní příčinu a zahájili léčebný plán, který řeší jak příznaky, tak základní příčiny.

Existuje ale několik věcí, které můžete udělat pro udržení vysoké hladiny testosteronu i bez lékařů, včetně udržování zdravé hmotnosti, vyvážené stravy, dostatku spánku a pravidelného cvičení. Jedním ze zdravých návyků je i pravidelná konzumace ovoce, které nemá vysoký obsah cukru. Obsahuje totiž množství minerálů a vitamínů pro zvýšení tohoto hormonu.

Pojďme se tedy podívat na 5 nejlepších druhů ovoce pro váš testosteron!

Banány: Skvělý zdroj vitaminu B6 a hořčíku

Banány jsou dobrým zdrojem draslíku, který pomáhá udržovat zdravý krevní tlak. Obsahují také vlákninu, která je nezbytná pro trávení a regulaci pohybu střev. Banány jsou plné sacharidů, ale obsahují také pektin, druh rozpustné vlákniny, která může pomoci snížit hladinu špatného cholesterolu. Pektin může dokonce pomáhat zvyšovat hladinu testosteronu u mužů, protože vyživuje dobré bakterie ve střevech.

Banány

I když banány nejsou zrovna nejlepší volbou, jsou ideální potravinou pro zvýšení hladiny testosteronu. Vysoký obsah cukru spolu s vitaminem B6 a hořčíkem se mohou ukázat jako přírodní posilovač testosteronu. Pokud chcete zvýšit jeho hladinu, můžete jíst 1-2 banány denně jako svačinu nebo náhradu jídla!

Pomeranče: Bohaté na vitamin C a vlákninu

Pomeranče

Není divu, že pomeranče jsou jednou z nejoblíbenějších potravin pro muže. Mají vysoký obsah vitaminu C, který je nezbytný pro udržení silného a zdravého imunitního systému. Vitamin C také pomáhá při tvorbě testosteronu tím, že zvyšuje produkci Globulinu (globulin váže pohlavní hormony) v těle. Díky všem těmto faktorům jsou pomeranče skvělou volbou pro zvýšení hladiny testosteronu.

Další výhodou pomerančů je, že obsahují látku zvanou bioflavonoidy, která prokazatelně pomáhá snižovat riziko srdečních onemocnění tím, že pomáhá snižovat hladinu cholesterolu.

I když pomeranče rozhodně stojí za to jíst, měli byste být při jejich výběru opatrní.  Ujistěte se, že kupujete organické pomeranče, které neobsahují pesticidy a další toxiny. Pokud si koupíte organické pomeranče, můžete si je vychutnávat s jistotou, že jsou pro vaše zdraví opravdu to správné.

Mango: Dobrý zdroj vitaminu E

Mango obsahuje vysoké množství vitaminu E, který pomáhá zvyšovat sexuální apetit a udržovat zdravé libido. Tento vitamin je také zodpovědný za produkci nejdůležitějších hormonů v těle, jako je testosteron, estrogen a progesteron, které hrají důležitou roli v reprodukčním zdraví mužů i žen.

Kromě zvýšení hladiny testosteronu může mango přispět ke zvýšení libida také snížením hladiny kortizolu. Kortizol je stresový hormon, který může mít negativní vliv na sexuální apetit, proto je důležité hladinu stresu co nejlépe zvládat. Dodržování zdravé stravy plné zeleniny a ovoce může pomoci udržet stabilní hladinu cukru v krvi a udržet hladinu kortizolu pod kontrolou.

Mango

Mango je jednou z potravin s největším obsahem živin na světě, která poskytuje vše potřebné k tomu, aby vaše tělo fungovalo na nejvyšší úrovni. Kromě toho mají také nízký obsah kalorií, takže jsou vynikající volbou pro každého, kdo chce zhubnout nebo si jednoduše udržet zdravý životní styl.

Jahody: Bohaté na vitamin D

Jahody

Jahody obsahují velké množství vitaminu C, který je známý jako vynikající antioxidant, jenž pomáhá bojovat proti volným radikálům a udržovat tělo zdravé. To je jeden z důvodů, proč jsou jahody tak oblíbené jako ovoce, které lidé jedí pro zdravotní účely.

Jahody také obsahují druh vlákniny známý jako pektin, který prokazatelně pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi. Z těchto důvodů není divu, že se jahody často doporučují jako prostředek ke zvýšení hladiny testosteronu.

O tom, zda jahody skutečně fungují, se však vedou diskuse. Při užívání velkého množství mohou jahody způsobovat zažívací potíže. Pokud se je tedy rozhodnete vyzkoušet, jezte střídmé porce a vyhněte se jejich konzumaci těsně před spaním.

Borůvky: Vysoký obsah antokyanů a vlákniny

Borůvky jsou oblíbeným a dobře známým ovocem. Stejně jako mnoho jiných druhů ovoce jsou borůvky vynikajícím zdrojem antioxidantů. Antioxidanty jsou sloučeniny, které pomáhají chránit buňky před poškozením způsobeným volnými radikály. 

Volné radikály jsou molekuly, které vznikají v těle v důsledku běžných procesů, ale mohou být způsobeny také faktory životního prostředí, jako je znečištění, kouření, a dokonce i stres. 

Borůvky

Volné radikály mohou poškozovat buňky a způsobovat záněty, které mohou vést k řadě zdravotních problémů, jako jsou srdeční choroby, mrtvice a rakovina. Antioxidanty bojují proti volným radikálům a pomáhají udržovat tělo zdravé. 

Díky tomu jsou borůvky vynikající volbou pro zvýšení hladiny testosteronu. Při pravidelné konzumaci mohou borůvky pomoci snížit hladinu enzymu 5-alfa reduktázy, který je zodpovědný za přeměnu testosteronu na dihydrotestosteron (DHT). To pomáhá snižovat hladinu DHT v těle, který je považován za hlavní příčinu nízké hladiny testosteronu. 

Kromě toho bylo prokázáno, že borůvky mají protizánětlivé vlastnosti, které mohou pomoci snížit stres a bojovat proti únavě. Díky těmto vlastnostem jsou vynikající volbou pro každého, kdo chce zvýšit svou schopnost produkovat a udržovat vysokou hladinu testosteronu.

Závěr

Pro někoho může být testosteron slovo, které je spojeno s mužskou svalovou hmotou, sexuální touhou a silou. Pro jiné to může být slovo, které jim připomíná, že jsou “muži”. Ať už je to pro vás jakékoli slovo, je důležité poznamenat, že testosteron je důležitý mužský hormon. 

Zvýšení úrovně testosteronu může pomoci zvýšit svalovou hmotu, urychlit metabolismus a zvýšit libido. Existuje několik způsobů, jak zvýšit úroveň testosteronu, včetně konzumace velkého množství určitého druhu ovoce. 

Určitě je také dobré nezanedbávat další aktivity a užívat přírodní doplňky pro zlepšení Vašich funkcí včetně HyPower for him, který Vám s vyrovnáním hladiny tohoto hormonu v těle pomůže.

Doplňky stravy na vyrovnání hladiny hormonů

Vyhledejte doplňky stravy na čistě přírodní bázi. My jsme hledali doplňek, který na trhu neměl obdoby, ale nenašli jsme, tak jsme vyvinuli vlastní produkt. 

Nízká hladina testosteronu je běžný zdravotní stav, který je charakterizován smutkem, nízkou energií, únavou, sníženou kognicí, přibíráním na váze, sníženou svalovou silou a špatným libidem.Strategie, o kterých jsme hovořili v tomto článku, nejsou schváleny FDA k prevenci, léčbě, zmírnění nebo vyléčení nízké hladiny testosteronu, ale byly užitečné pro mnoho jedinců, kteří chtějí zlepšit své sexuální a hormonální zdraví.

Líbil se vám tento příspěvek? Pošlete ho dál...Přihlášení zavřít