Testosteronové tablety, jejich obsah a účinky

27.11.23 1257x přečteno

SdíletModro bílé kapsle

Testosteronové tablety jsou léky, které se užívají orálně nebo perorálně a obsahují syntetický nebo přírodní testosteron. Testosteron je hormon, který se vyskytuje převážně v mužském těle a je zodpovědný za růst svalů, sexuální touhu a další mužské vlastnosti. Testosteronové tablety se často používají k léčbě mužského hypogonadismu, což je stav, kdy muži produkují nedostatečné množství testosteronu.

Testosteronové tablety jsou také často používány k dosažení rychlejšího růstu svalů a zlepšení fyzické výkonnosti. Tyto tablety jsou obvykle dostupné bez lékařského předpisu a lze je koupit na internetu nebo v lékárně.

Je důležité si uvědomit, že užívání testosteronových tablet bez lékařského dohledu může být nebezpečné a může způsobit nežádoucí vedlejší účinky, jako je zvýšené riziko srdečních onemocnění, rakoviny prostaty a jiné zdravotní problémy.

Proto je důležité, aby bylo před užíváním testosteronových tablet provedeno pečlivé vyšetření a konzultace s lékařem. Lékař může stanovit, zda je užívání těchto tablet vhodné pro konkrétního pacienta a předepíše správnou dávku.

Je důležité také poznamenat, že užívání testosteronových tablet může být zakázáno nebo regulováno v různých sportovních organizacích, protože mohou být považovány za doplněk výkonu.

Obsahují přírodní testosteronové tablety testosteron?

Přírodní tablety na podporu produkce testosteronu obvykle obsahují kombinaci složek, jako jsou bylinné extrakty, vitamíny a minerály, které se považují za podporu přirozené produkce testosteronu v těle. Některé příklady složek, které se mohou v těchto doplňcích nacházet, jsou kotvičník zemní, škornice (horny goat weed), fenykl a zinek. Je důležité si uvědomit, že účinnost těchto doplňků se může u každého lišit. Proto je vždy před užíváním jakéhokoli nového doplňku doporučena konzultace s lékařem.

Tablety

Přírodní tablety neobsahují hormon testosteron, protože ten se v přírodní formě nevyskytuje.

Jaké mají testosteronové tablety účinky?

Testosteronové tablety jsou formou hormonální substituční terapie. Používají se k doplnění přirozených hladin testosteronu v těle, které mohou klesat s věkem nebo kvůli určitým zdravotním problémům. Testosteronové pilulky mohou podpořit růst svalové hmoty, sílu a celkovou úroveň energie. 

Mohou také pomoci zlepšit sexuální funkci, včetně libida a erekce. Nicméně, terapie testosteronem může také způsobovat vedlejší účinky a není vhodná pro každého. Je důležité diskutovat potenciální rizika a přínos terapie testosteronem s lékařem ještě před zahájením léčby.

Jak můžete zvýšit svou hladinu testosteronu?

  • udržujte si ideální tělesnou hmotnost
  • předcházejte rozvoji cukrovky
  • cvičte
  • snažte se dostatečně  a kvalitně spát
  • vyhýbejte se tabákovým výrobkům
  • vyhýbejte se přílišné konzumaci alkoholu
  • vyhýbejte opioidním lékům proti bolesti
  • méně se stresujte
  • snažte se o častý sex

Co se stane, když začnete brát tablety na podporu testosteronu?

Testosteronová léčba se stává stále populárnější mezi muži nad 55 let, stejně tak ale i mezi některými třicátníky. Testosteron je mužský pohlavní hormon,který ovlivňuje širokou škálu fyzických a psychologických procesů.

Testosteron ovlivňuje také vývoj mozku, chování a psychiku. Může podněcovat odvahu, ochotu riskovat a agresi, tu však může i zvyšovat.

Při užívání suplementů na podporu testosteronu muži nejčastěji začnou pociťovat nejprve větší vitalitu, lepší náladu, větší chuť na sex, více energie, výbušnost a rychlejší svalovou regeneraci.

Doplňky stravy na podporu testosteronu

Líbil se vám tento příspěvek? Pošlete ho dál...Přihlášení zavřít