Doprava zdarma nad 1500 Kč + 5% sleva na první nákup pro registrované Zaregistrujte se :) Zasíláme i na SK. 

Ashwagandha: Starobylá bylina s novodobými benefity pro ženské zdraví

08.07.24 18x přečteno

Sdíletashwagandha

Ashwagandha, známá také jako indický ženšen, je adaptogenní bylina používaná v tradiční indické medicíně po staletí. V posledních letech získává na popularitě i v západním světě pro své široké spektrum zdravotních benefitů, z nichž mnohé jsou pro ženy obzvlášť důležité.

Vliv Ashwagandhy na ženské zdraví

Snížení stresu a úzkosti
Ashwagandha má protizánětlivé a adaptogenní vlastnosti, které pomáhají tělu vyrovnat se s stresem a úzkostí. To může být užitečné pro ženy, které čelí chronickému stresu, únavě nebo vyhoření. Studie ukázaly, že Ashwagandha může snížit hladinu kortizolu, stresového hormonu, a zlepšit symptomy úzkosti a deprese. 

Podpora hormonální rovnováhy 
Ashwagandha může pomoci regulovat hladinu hormonů, včetně štítné žlázy a kortizolu. To může být prospěšné pro ženy, které trpí hormonálními nerovnováhami, jako je syndrom polycystických vaječníků (PCOS) nebo premenstruační syndrom (PMS). Ashwagandha může zmírnit symptomy PMS, jako jsou výkyvy nálad, podrážděnost a únava. 

Hormonální nerovnováha
Hormonální rovnováha

Zvýšení energie a vitality
Ashwagandha má povzbuzující účinky, které mohou pomoci zvýšit hladinu energie a bojovat proti únavě. To je užitečné pro ženy, které se cítí vyčerpané a bez energie. Studie ukázaly, že Ashwagandha může zlepšit fyzickou výkonnost a vytrvalost a snížit pocity únavy.

Posílení imunitního systému
Ashwagandha má imunostimulační vlastnosti, které mohou pomoci posílit imunitní systém a chránit organismus před infekcemi a nemocemi. Studie ukázaly, že Ashwagandha může snížit výskyt infekcí horních cest dýchacích a zkrátit dobu trvání nachlazení.

Zlepšení kognitivních funkcí
Ashwagandha může zlepšit paměť, koncentraci a kognitivní výkon. To může být užitečné pro ženy, které studují, pracují nebo se starají o malé děti. Studie ukázaly, že Ashwagandha může zlepšit výsledky v testech paměti a kognitivních funkcí a zpomalit úbytek kognitivních funkcí související s věkem.

Podpora zdraví pleti
Ashwagandha má antioxidační vlastnosti, které pomáhají chránit pleť před poškozením volnými radikály. To může zpomalit známky stárnutí a zlepšit celkové zdraví pleti. Studie ukázaly, že Ashwagandha může snížit vrásky a zlepšit elasticitu pleti.

Ashwagandha a menstruační cyklus

Ashwagandha může být užitečná i pro ženy, které trpí bolestivou menstruací nebo nepravidelným menstruačním cyklem. Studie ukázaly, že Ashwagandha může zmírnit bolestivé menstruační křeče a regulovat menstruační cyklus.

Ashwagandha a menopauza

Ashwagandha může být také prospěšná pro ženy v menopauze. Studie ukázaly, že Ashwagandha může zmírnit symptomy menopauzy, jako jsou návaly horka, noční pocení a úzkost.

Dávkování a bezpečnost

Doporučené dávkování Ashwagandhy se liší v závislosti na produktu a individuálních potřebách. Obvykle se doporučuje užívat 300-500 mg extraktu z kořene Ashwagandhy 1-2krát denně. Je důležité začít s nízkou dávkou a postupně ji zvyšovat, dokud nedosáhnete požadovaného účinku.

Ashwagandha je obecně považována za bezpečnou pro většinu lidí. Může však způsobovat některé vedlejší účinky, jako jsou trávicí potíže, závratě a ospalost. Pokud užíváte jiné léky, je důležité poradit se se svým lékařem, než začnete užívat Ashwagandhu.

HyPower for her: Komplexní podpora pro moderní ženy

 

HyPower for her je inovativní přírodní doplněk stravy vyvinutý s ohledem na potřeby moderních žen ve všech fázích života. Kromě ashwagandhy obsahuje HyPower for her také další důležité vitamíny a minerály zajišťující vyvážené složení, které představuje komplexní řešení pro celkovou pohodu, dostatečnou vitalitu a duševní klid.

Přínosy HyPower for her:

  • Dodává energii a vitalitu
  • Bojuje proti únavě a stresu
  • Podporuje vnější i vnitřní krásu
  • Přináší psychický klid
  • Zajišťuje důležité minerály

 

Objednejte si HyPower for her ještě dnes a vyzkoušej svatý grál pro moderní super ženy!
složení HyPower for her
účinky HyPower for her

To nejlepší od Capsle

Líbil se vám tento příspěvek? Pošlete ho dál...Přihlášení zavřít