Doprava zdarma nad 1500 Kč + 5% sleva na první nákup pro registrované Zaregistrujte se :) Zasíláme i na SK. 

Dlouhodobě s kreatinem a bez vedlejších účinků? Ano!

06.05.24 157x přečteno

SdíletHledáš cestu ke zlepšení síly, svalové hmoty a regenerace bez obav z vedlejších účinků? Kreatin je ideální volbou! Tento článek se zabývá benefity dlouhodobé suplementace kreatinu pro všechny, sportovce i nesportovní jedince, a zdůrazňuje jeho bezpečnost a efektivitu. 
Zjisti, jak ti kreatin může pomoci dosáhnout tvých cílů bez obav z negativních dopadů na tvé zdraví.

Co je to  kreatin a jaké má účinky?

Kreatin je přirozená látka, která se vyskytuje v těle a hraje klíčovou roli při poskytování energie svalům během krátkodobé, intenzivní fyzické aktivity, jako je třeba silový trénink. Při suplementaci kreatinem dochází k nárůstu hladiny fosfokreatinu ve svalové tkáni, což zvyšuje rychlost regenerace ATP, hlavního zdroje energie pro svaly. To vede ke zvýšené výkonnosti, síle a objemu svalů.

* ATP = Adenosintrifosfát (zkratka pochází z anglického názvu adenosine triphosphate) je látka přirozeně se vyskytující v lidském těle, která dodává energii pro mnoho procesů v živých buňkách.

Jaké jsou benefity každodenního užívání kreatinu?

Kreatin může, díky svým mnohostranným účinkům, suplementovat prakticky každý. Pomáhá budovat svaly, zvyšuje sílu a výkon a umožňuje tělu využít větší množství energie, proto je ideální volbou pro sportovce. Navíc má pozitivní účinky na kognitivní funkce a paměť, takže si na své přijdou i studenti nebo osoby s psychickou únavou a vyčerpáním. Poslední studie také uvádějí pozitivní vliv pro seniory.

Sportovci:

  • Posuň hranice: Zvýšení explozivní síly a výrazná optimalizace výkonu u krátkodobých, vysokointenzivních aktivit (do 3 minut) ti pomohou pokořit tvé rekordy.
  • Vytrvalost na stupních vítězů: Zažij zlepšení svalové vytrvalosti a aerobních kapacit, ať už zdoláváš běžeckou dráhu nebo posilovací stroje.
  • Rychlejší regenerace: Optimalizace regeneračních procesů po náročném tréninku ti zaručí, že budeš zpátky v boji s plnou energií.
  • Svaly snů: Podpoř růst svalové hmoty v kombinaci s tréninkem, vyváženou stravou a dostatkem spánku a vybuduj si svaly, o kterých jsi snil.
  • Hydratace pro špičkový výkon: Zvýšený obsah kreatinu ve svalech zajistí efektivnější využití energie a hydrataci svalových buněk, čímž podpoří tvůj maximální výkon.

Nesportovci:

  • Mozek na plné obrátky: Podpoř své kognitivní funkce, včetně paměti a koncentrace, ať už se učíš do školy, pracuješ na důležitém projektu nebo si chceš zapamatovat nákupní seznam.
  • Lepší spánek, lepší život: Zlepši kvalitu spánku a redukuj dopady nedostatku spánku, ať už tě trápí nespavost nebo náročné pracovní dny.
  • Psychická pohoda v každodenním životě: Sniž úroveň psychické únavy a zmírni symptomy deprese pro klidnější a vyrovnanější duševní pohodu.
  • Větší odolnost proti stresu: Získej pomoc při zvládání stresu a posil svoji schopnost soustředění, ať už čelíš náročným výzvám v práci nebo v osobním životě.

Jaké je doporučené denní dávkování?

Denní dávka se liší podle hmotnosti těla a úrovně fyzické aktivity. Obvykle se doporučuje 0,1 g kvalitního kreatinu na kg tělesné hmotnosti. Pro muže je typicky 5-10 g denně, pro ženy 3-5 g. Pro sportovce může být dávka vyšší v závislosti na intenzitě tréninku. 
Studie publikované v žurnálech jako je např. Journal of the International Society of Sports Nutrition nebo Medicine and Science in Sports and Exercise potvrzují výše uvedené benefity a doporučené dávkování.

kreatin

Má každodenní dlouhodobé užívání kreatinu vedlejší účinky?

Kreatin je obecně považován za bezpečný pro dlouhodobé užívání. Při správném dávkování kvalitního kreatinu jsou vedlejší účinky kreatinu minimální. Někteří lidé mohou zažít mírné trávicí potíže, jako je například nadýmání, ale tyto příznaky obvykle zmizí s pokračujícím užíváním.

Jaký je rozdíl mezi CreaPure® a obecným monohydrátem?

CreaPure® je nejčistší patentovaná forma kreatinu monohydrátu, která se vyrábí v Německu. CreaPure® prochází, narozdíl od běžného monohydrátu, přísnými kontrolami a procesy, což zaručuje vysokou kvalitu, čistotu, a tím i maximální účinnost, vstřebatelnost a snížení rizika vedlejších účinků.

Creatine CreaPure® od CAPSLE

Creatine CreaPure

CreaPure® od CAPSLE je nejčistší kreatin monohydrát na trhu. Pro své účinky je vhodný zejména pro sportovce. Pomáhá budovat svaly, zvyšuje sílu a výkon a umožňuje tělu využít větší množství energie. Navíc má pozitivní účinky na kognitivní funkce a paměť, takže na své si přijdou i studenti nebo osoby s psychicky náročným povoláním. Poslední studie také uvádějí pozitivní vliv pro seniory.

Účinky Creatine CreaPure®

Účinky na tělesnou výkonnost:
Zvýšení explozivní síly

Výrazná optimalizace výkonnosti při krátkodobých, vysokointenzivních silových aktivitách v trvání do 3 minut.

Zlepšení svalové vytrvalosti

Kreatin může mírně zvyšovat svalovou výdrž a aerobní kapacity.

Snížení fyzické únavy

Optimalizace regeneračních procesů po náročném tréninku.

Stimulace svalového růstu

Kreatin může podporovat zvýšení čisté svalové hmoty v těle při kombinaci s pravidelným tréninkem, dostatkem kvalitního jídla a spánku.

Hydratace svalové tkáně

Větší obsah kreatinu ve svalové tkáni podporuje efektivnější využití energie a hydrataci svalových buněk.

 Účinky na kognitivní výkonnost:
Podpora kognitivních funkcí

Včetně zlepšení paměti 
a zvýšené pozornosti.

Pozitivní vliv na spánkovou deprivaci

Zlepšení kvality spánku a redukce projevů nedostatku spánku.

Zlepšení mentálního zdraví

Včetně snižování úrovně psychické únavy a symptomů depresivního charakteru.

Zvýšená mentální odolnost

Pomoc při zvládání stresu a zvýšená schopnost soustředění.

Závěr

Kreatin je účinný a bezpečný doplněk stravy, který může přinést mnoho benefitů. Pokud chceš zlepšit svou sílu, svalovou hmotu, výkon a regeneraci, zvaž užívání kreatinu. Pro dosažení nejlepších výsledků se doporučuje používat CreaPure®, nejčistší a nejstabilnější formu kreatinu monohydrátu na trhu.

Dlouhodobé užívání kreatinu bez pauz přináší maximální výsledky pro muže, ženy, sportovce i nesportovní jedince. Správné dávkování a volba kvalitního produktu, jako je Creatine CreaPure® od CAPSLE, je klíčové pro dosažení optimálních výsledků.

To nejlepší od CAPSLE...

Líbil se vám tento příspěvek? Pošlete ho dál...Přihlášení zavřít