Doprava zdarma nad 1500 Kč + 5% sleva na první nákup pro registrované Zaregistrujte se :) Zasíláme i na SK. 

Rozhovor s naším ambasadorem Adamem Jánošíkem

09.10.23 301x přečteno

SdíletAdam Jánošík

Adam Jánošík je pětačtyřicetiletý bubeník pocházející z Žatce. Působil jako bubeník v kapelách Ready Kirken, Lucky Losers nebo třeba Skapollo. Aktuálně je Adam členem hudební skupiny The Atavists, která získala v roce 2019 Ceny Anděl v kategorii Objev roku a Nejlepší album v kategorii rock. Kromě toho se ale věnuje i svému sólovému projektu LABe.

Jaké je tvé životní motto? Čím se řídíš?

Nic extra nemám. Profesně dělám jen věci, za kterými se můžu otočit a být na ně hrdý. Nemám rád kompromisy. Možná přece jen... “Život je moc krátký na to, aby ho člověk prožil jinak, než si přeje.”

Jak by ses představil někomu, kdo tě ještě nezná?

Jako muzikant a celoživotní kaskadér.

Jaké je tvé životní motto? Čím se řídíš?

Nic extra nemám. Profesně dělám jen věci, za kterými se můžu otočit a být na ně hrdý. Nemám rád kompromisy. Možná přece jen... “Život je moc krátký na to, aby ho člověk prožil jinak, než si přeje.”

Co považuješ za své největší úspěchy?

Rozhodně své děti a to, že můžu dělat hudbu. Je to dar. Patří k tomu všechna ocenění, koncerty, hostování a natočené desky, ale tím se konkrétně nechci chlubit. Jde to případně najít na internetu. 

 

Jak bys zhodnotil svou dosavadní hudební kariéru?

To je pravděpodobně otázka spíš na okolí. Splnil jsem si skoro všechny dětské sny. Zahrál jsem si před velkou spoustou světových kapel, mám určitý kredit a respekt na domácí scéně, mám skvělou kapelu, která doma patří k těm nejlepším na klubové scéně a pomalu vystrkuje růžky za hranice. Každý den si uvědomuji, že to není samozřejmost, vážím si toho a mám k tomu velkou pokoru. Jsem spokojen.

 

Kdy jsi přišel na to, že se chceš věnovat hudbě?

První veřejný koncert jsem měl, když mi bylo 6. Zřejmě to bylo definováno dřív, než jsem se narodil.

 

Proč sis vybral zrovna bubny?

To nedokážu říct. Byla to láska na první pohled. Spíš si vybraly ony mne. Kdykoliv jsem byl jako dítě na koncertě, nedokázal jsem od bubeníka odtrhnout oči. Pak jsem je viděl stát v rozhlase, kde moje maminka četla zprávy, a už mě nikdo neodtrhl. Pořád jsem do něčeho mlátil, dupal nohama. Okolí to značně štvalo, ale prostě to asi bylo dáno předem. 

 

Věnuješ se ještě něčemu jinému kromě hudby?

Mám rád spoustu věcí. Přírodu, filmy, knihy, cestování, ale aktivně je to jen hudba v mnoho podobách. Není to jen hraní, ale také komponování. Nedávno jsem vydal autorskou desku Noční směny (hudební projekt LABe). Hraju i na kytaru, studoval jsem 8 let piáno, píšu texty. Částečně se věnuji ještě alkoholové prevenci na základě vlastních zkušeností - šíření osvěty.

 

Jak vypadá takový život hudebníka?

Asi jinak než je většinový obraz ve společnosti. Především je to spousta práce, pak zase práce, hodiny a hodiny cvičení a až pak se při velké dávce štěstí a talentu možná dostaví výsledek. Musíte to milovat, abyste to ustáli. Když to pak vyjde, nesmíte se z toho p*srat a neztratit pokoru. Furt makat, skládat co nejlepší písně. Když se povede se tím živit, odměnou je i dost volného času a práce snů. Nikdy nesmíte usnout na vavřínech. Nikdy. 

Jaké to je prožívat koncert z té druhé strany z pódia?

Já, když si sednu za bubny, respektive už pár minut předem, propadnu se úplně do jiné galaxie. Vnímám jen energii a adrenalin, který mě nutí podat co nejlepší výkon. Je to takový tok energie mezi spoluhráči, který pak letí do publika a to vám ho mnohonásobně vrací. Dá se to klidně nazývat drogou. Tou nejlepší na světě. Takhle to funguje.

 

Co děláš pro to, abys měl dostatek energie na pódiu? Používáš nějaké doplňky stravy?

Důležitý je dostatek spánku, pohoda nejen v kapele a s věkem si začínáme hlídat i catering. Maso pomalu střídá vege strava. Lehké jídlo, po kterém můžete dobře hrát a nezatěžká organismus. Z doplňků užívám pravidelně ChromoXY, což má své důvody.

 

 
Co je pro tebe u doplňků stravy důležité? Podle čeho si je vybíráš?

Za prvé, aby splňovaly to, co slibují. V mém případě je to hlavně vitalita a energie. Za druhé, aby byly bez chemie. A za třetí, aby neměly výrazné vedlejší účinky. Nemluvím o tom, že někdy si musí tělo trochu zvyknout. To je s každou změnou, kterou pro něj děláte.

 

Prozradíš, jaké doplňky pravidelně užíváš?

Pouze HyPower for him.

 

Jaký na tebe má vliv?

Přesně takový, jaký jsem popsal výše. Mnohem méně únavy, mám pořád chuť dělat to, co mě baví a mám na to sílu.

Související produkty

Líbil se vám tento příspěvek? Pošlete ho dál...Přihlášení zavřít